ROUND 1
Morning Session

 
STARTING FROM TEE # 1
MATCH NO TIME PLAYER COUNTRY DIVISION

1

07:30

     CAHYO ADHITOMO  (INA)   Indonesia MEN
     ANDREAS GRONKVIST  (SWE)   Sweden MEN
 
 

2

07:40

     EUGENE SIM  (SIN)   Singapore MEN
     DICKY PRIONGGO  (INA)   Indonesia MEN
     DENNI HERMAWAN  (INA)   Indonesia MEN
 

3

07:50

     RINALDI ADIYANDONO  (INA)   Indonesia MEN
     ANDREW PARK  (USA)   United States MEN
     I KETUT SUGIARTA  (INA)   Indonesia MEN
 

4

08:00

     UDAYAN MANE  (IND)   India MEN
     PUK PRADITAN  (THA)   Thailand MEN
     DOMINIKUS GLENN YUWONO (A)  (INA)   Indonesia MEN
 

5

08:10

     NAC HUACHAI  (THA)   Thailand MEN
     MATT KILLEN  (ENG)   England MEN
     ADE SEBUL  (INA)   Indonesia MEN
 

6

08:20

     ARI SUTEDI  (INA)   Indonesia MEN
     TOMMY MANSUWAN  (THA)   Thailand MEN
     GENKI OKADA  (JPN)   Japan MEN
 

7

08:30

     SATTAYA SUPUPRAMAI  (THA)   Thailand MEN
     MICHAEL BIBAT  (PHI)   Philippines MEN
     KURNIA HERISIANDY  (INA)   Indonesia MEN
 

8

08:40

     EKTHUMRONG LUANGANURUK  (THA)   Thailand MEN
     ANATA SYACHPUTRA  (INA)   Indonesia MEN
     LION GOH  (MAS)   Malaysia MEN
 

9

08:50

     NIRUN SAE-UENG  (THA)   Thailand MEN
     SEUNGJAE MAENG  (KOR)   Korea, Republic of MEN
     CHOO TZE HUANG  (SIN)   Singapore MEN
 

10

09:00

     JUNGHAN KIM  (KOR)   Korea, Republic of MEN
     PETER GUNAWAN (A)  (INA)   Indonesia MEN
     PIJIT PETCHKASEM  (THA)   Thailand MEN
 

11

09:10

     DITYA NOVIANTO  (INA)   Indonesia MEN
     STEPHEN LINDSKOG  (SWE)   Sweden MEN
     SUJARWO  (INA)   Indonesia MEN
 

12

09:20

     SIM MIN SUB  (KOR)   Korea, Republic of MEN
     ASUGANN  (INA)   Indonesia MEN
     TONY BLACKER  (AUS)   Australia MEN
 

STARTING FROM TEE # 10
MATCH NO TIME PLAYER COUNTRY DIVISION

13

07:30

   ANDI SOEYATMO  (INA)   Indonesia MEN
     ADE ISKANDAR  (INA)   Indonesia MEN
     LAKSHAY MUDGIL  (IND)   India MEN
 

14

07:40

   FAJAR W. NURYANTO  (INA)   Indonesia MEN
     ZAKI AULIYAN  (INA)   Indonesia MEN
     SAMARTH DWIVEDI  (IND)   India MEN
 

15

07:50

   BLAKE SNYDER  (USA)   United States MEN
     SYUKRIZAL  (INA)   Indonesia MEN
     ADRIAN HALIMI  (INA)   Indonesia MEN
 

16

08:00

   ATTHAPHON SRIBOONKAEW  (THA)   Thailand MEN
     KOH DENG SHAN  (SIN)   Singapore MEN
     JUNAIDI IBRAHIM  (INA)   Indonesia MEN
 

17

08:10

   CHANAT SAKULPOLPHAISAN  (THA)   Thailand MEN
     MARDAN MAMAT  (SIN)   Singapore MEN
     DAENG ABDUL RAHMAN  (MAS)   Malaysia MEN
 

18

08:20

   GUNN CHAROENKUL  (THA)   Thailand MEN
     ANTONIO LASCUNA  (PHI)   Philippines MEN
     PANUWAT MUENLEK  (THA)   Thailand MEN
 

19

08:30

   JAY BAYRON  (PHI)   Philippines MEN
     OSCAR ZETTERWALL  (SWE)   Sweden MEN
     NATTAWAT SUVAJANAKORN  (THA)   Thailand MEN
 

20

08:40

   LIU YAN -WEI  (CHN)   China MEN
     PANNAKORN UTHAIPAS  (THA)   Thailand MEN
     INDRA HERMAWAN  (INA)   Indonesia MEN
 

21

08:50

   MARTIN DIVE  (AUS)   Australia MEN
     SURADIT YONGCHAROENCHAI  (THA)   Thailand MEN
     RORY HIE  (INA)   Indonesia MEN
 

22

09:00

   KAZUMA SHIMAYA  (JPN)   Japan MEN
     WISUT ARTJANAWAT  (THA)   Thailand MEN
     DEDE IDRIS  (INA)   Indonesia MEN
 

23

09:10

   KADEK ADI AKSAMA PUTRA  (INA)   Indonesia MEN
     JOSE SURYADINATA (A)  (INA)   Indonesia MEN
     NATHAN MILLER  (AUS)   Australia MEN